Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakse iekšējam līdzsvaram

2. līmeņa apzinātības prakses kurss.

Diemžēl iepriekš neparedzētu apstākļu dēļ kurss pārceļas uz 2020. gada pavasari. Labā ziņa ir tā, ka šajā pusgadā būs vairākas bezmaksas lekcijas. Vairāk info jautājiet epastā.


Deviņas nodarbības par apzinātības ietekmi uz veselību, psiholoģisko līdzsvaru, par  pētījumos balstītiem atklājumiem un meditācijas tehnikām, kas var palīdzēt. Šis kurss un kopīgā prakse vairāku mēnešu garumā ir veidots dalībniekiem ar iepriekšēju pieredzi apzinātības prakses pamatkursā, lai sniegtu jums atbalstu jūsu ceļā.

Nodarbību ritms

Nodarbības notiks vienu reizi divās nedēļās, otrdienās no 18:00 – 20:30.

Vienas nodarbības struktūra
Šajā kursā esam nedaudz mainījuši nodarbības struktūru un uzsvarus tās laikā. Mēs sāksim ar meditāciju, kas būs divas reizes garāka, tālāk sekos lekcija. Pēc lekcijas būs tējas pauze un, tad būs sarunu daļa, aptuveni 30 minūtes jūsu jautājumiem un sarunām gan par lekciju, gan par praksi mājās. Nodarbības noslēgumā būs jauna mājas darba meditācija vai jau iepriekš apgūtas meditācijas tehnikas prakse, tā būs garāka, nekā pirmajā kursā. Mēs ceram, ka jautājumu un tējas pauzes laikā jums būs iespēja iepazīties ar jauniem domu biedriem, kuri arī meditē. Jā, un būs arī daži mājas darbi.

Kursa dalībnieki
Šis kurss ir cilvēkiem, kuriem ir apzinātības prakses pamatkursa priekšzināšanas. Grupa nebūs slēgta, bet gan atvērta jauniem dalībniekiem. Jūs varat apmeklēt visu kursu vai atsevišķas nodarbības, ja būs brīvas dalības vietas.

Visi datumi 2020. gadā:

1. nodarbība - 4. februāris
2. nodarbība - 11. februāris
3. nodarbība - 25. februāris
4. nodarbība - 10. marts
5. nodarbība - 24. marts
6. nodarbība - 7. aprīlis
7. nodarbība - 21. aprīlis
8. nodarbība - 12. maijs
9. nodarbība - 26. maijs

Kursa programma*

1. nodarbība “Stresa pārvarēšana. Mūsu nemierīgās smadzenes un iespējas tās mainīt”.

Ieskatīsimies zinātnes atziņās par stresa veidošanos un ietekmi uz mūsu veselību. Kā arī pētīsim, kā palielināt mūsu noturību pret stresu. Ar stresu saistītie traucējumi ir cieši saistīti ar mūsu smadzeņu evolūciju un funkcionēšanas īpatnībām. Izdzīvošanas sistēmas bieži ņem virsroku un ir labi zināt, ka tieši apzinātība rada cerīgas izmaiņas smadzeņu struktūrās un funkcijās. Mājās turpināsim ar sevis izpēti un pārmaiņu ieviešana ikdienā.

2. nodarbība “Personisko resursu stiprināšana un līdzjūtība pret sevi”

Lai ieviestu pārmaiņas dzīvē, savu stipro pušu apzināšanās ir ļoti svarīga. Kad maināmies ir svarīgi izveidot drošu vietu, kurā atgriezties un atjaunot spēkus. Kur meklēt personiskos resursus, kur tos atrast un kā uzturēt? Ko ietver labas rūpes par sevi? Ir zinātniski pierādīts, ka tieši līdzjūtība pret sevi palielina laimes izjūtu, ja liekļaujat to apzinātības meditācijās. Nodarbībā būs praktiski ieteikumi ikdienai.


3. nodarbība “Apzinātība darba vietā”
Apzinātība palīdz darbā sabalansēt enerģiju un “neizdegt”, tā palīdz skaidrāk un efektīvāk darboties. Apzināta darba diena sākas ar pamošanos un noslēdzas ar gulētiešanu, tāpēc piedāvāsim idejas, kā apzināti pavadīt darba dienu no rīta līdz vakaram. Apzinātība tiek plaši praktizēta daudzos vadošajos uzņēmumos pasaulē, mēs dalīsimies ar savu Latvijas uzņēmumos gūto pieredzi.

 

4. nodarbība “Emociju pārstrāde”

Šajā nodarbībā stāstīsim par to, kā varam izmantot savu domāšanu stresa stituāciju proaktīvai pārvarēšanai. Galvenais uzsvars būs uz darbu ar emocijām, to iepazīšanu, atzīšanu un pārstrādi. Kā sadzīvot ar emocijām? Kad tām ļauties un kad tieši pretēji -būtu labāk ieturēt pauzi. Iekļausim apzinātības meditācijas tehnikas emociju pārstrādei, ko izmantot ikdienā.

5. nodarbība “Būt draugos ar bailēm, raizēm un trauksmi”

Nemierīgam raksturam ir arī savas stiprās puses. Izvairīšanās no riska un sāpēm ir tik dabiska ikvienam no mums. Kopīgi pētīsim, kā rodas un attīstās dažādi ar trauksmi un izvairīšanos saistīti traucējumi? Risinājuma vietā jau atkal būs jaunas meditācijas tehnikas trauksmes pārvarēšanai.

6. nodarbība “Uzmanība, empātija un apzinātas attiecības”

Uzmanība, empātija, pieņemšana, atvērtība jaunai pieredzei un redzējumam ir būtiskas kvalitātes, lai izkoptu un uzturētu labas attiecības ar apkārtējiem. Dalailama saka, ka, lai viņš spētu pievērsties apkārtējiem ar pilnu uzmanību, tas viņam prasa aptuveni 4 stundas meditācijas dienā. Tomēr mēs varam panākt būtiskus uzlabojumus pat ar nelielu laiku, ko veltām praksei. Piedāvāsim jums apgūt apzinātas klausīšanās un sarunu tehnikas, ko šobrīd izmanto psihologi visā pasaulē, lai izlabotu savas komunikāciju prasmes.


7. nodarbība” Ieraudzīt skumjas un depresiju jaunā gaismā”

Depresija ietver sevī organisma izslēgšanu, nejušanu. Noslēgties, lai nejustu sāpes. Depresija ir emocionālās pieredzes apklusināšana. Apzinātības prakse aicina ļauties pieredzei. Apzinātībā balstītā kongnitīvās terapijas pieeja šobrīd pasaulē plaši tiek izmantota nomāktības un depresijas ārstēšanai. Mēģināsim kopīgi paraudzīties uz dažādiem mehānismiem, kā veidojas nomāktība un izpētīsim veidus, kā atgūt iekšēju dzīvīgumu, ja nomāktība jūs ir pārņēmusi. Un, protams, meditēsim.

8. nodarbība “Pārvarēt traucējošus paradumus, atkarības”

Visiem no mums ir traucējoši paradumi, ko mēs vēlētos mainīt. Daži no tiem ir salīdzinoši nekaitīgi, kā pārēšanās laiku pa laikam, pārāk bieža viedtālruņa aplūkošana vai iekrišana prokrastinēšanā darba dienas vidū. Bet var būt pietiekoši postoši atkarības paradumi, kā piemēram alkoholisms un dažādu citu vielu atkarība, seksuāla un azartspēļu atkarība. Mācīsimies vairāk par atkarībām un to, kā apzinātības prakse var palīdzēt tās kontrolēt.

9. nodarbība “Apzinātība un zinātne par laimi”

Laimes pētnieki apgalvo, ka laime ir prasme, ko mēs varam iemācīties, apgūt un attīstīt. Apzinātības praksei ir būtiska loma laimes izjūtas iepazīšanā un attīstīšanā.


* mūsu sagatavotās lekcijas ir ierosmes izpētei. Jums būs iespēja jautāt un ietekmēt lekciju gaitu.

Dalības maksa**

  • 9 nodarbību kursa cena – 270 EUR

Jūs varat izvēlēties apmeklēt arī mazāku nodarbību skaitu (jebkuru) vai maksāt par katru nodarbību atsevišķi.

  • 8 nodarbību cena – 240 EUR
  • 6 nodarbību cena – 185 EUR
  • Vienas atsevišķas nodarbības cena – 35 EUR. Jūs varat apmeklēt arī atsevišķas nodarbības!

** jūs varat veikt kursa samaksu vienā, divos vai trīs maksājumos. Tas atkarīgs no izvēlēto nodarbību skaita.

Atlaides

  • Piedāvājam, 50 EUR atlaidi pārim, kas pieteikušies uz visu kursu.
  • Ja jums ir motivācija piedalīties, bet nevarat šo kursu atļauties, tad atrakstiet mums un kopīgi pameklēsim risinājumu. Pastāv atlaižu iespējas, kā arī iespējas apmaksāt kursu vairāk nekā trīs maksājumos.

Kursa vadītāji

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 18 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Reģistrācija

Atsūtiet ON-LINE pieteikumu un mēs nosūtīsim jums rēķinu, kurš ir jāapmaksā, lai pabeigtu reģistrācijas procesu.

Kursa atcelšanas nosacījumi - LASIET ŠEIT

Pieteikties