Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakses pamatkurss

Kursu datumi:

 • Astoņi pirmdienu vakari no 22. janvāra - 19. martam (kurss kopā aizņems 9 nedēļas, izņemot 12. martu), laikā no 18:15 - 20:30.
 • Astoņi otrdienu vēlie rīti no 6. februāra - 24. aprīlim (kurss kopā aizņems 12 nedēļas, izņemot 20. februāris, 6.,27. marts, 17. aprīlis), laikā no 10:00 - 12:15.

Ja jūs interesē ievadlekcija, tad lasiet ŠEIT

 

Īsumā:

Kursā ir 70% prakses un 30% teorijas. Kurss ir veidots tā, lai jūs varētu apgūt meditācijas pamatus un uzsākt regulāru praksi mājās. Katrā nodarbībā jūs klatienē apgūsiet jaunu meditācijas tehniku. Nodarbības laikā būs 2 kopīgas meditācijas, lekcija un konsultācijas dalībniekiem par vingrinājumu veikšanu mājās. Katrs dalībnieks saņems lekciju izdales materiālus un meditāciju audio ierakstus, kas paliks viņa īpašumā. Ja jums gadās nokavēt, kādu nodarbību, tad jums ir iespēja to noklausīties online. Ja vēlaties iepazīties ar apzinātības praksi un noskaidrot, vai jums tā der, tad iesakām apmeklēt ievadlekciju.

Apzinātība ir uzmanības vēršana un atvērtība tagadnes pieredzei, no viena mirkļa nākamajā, ar pieņemošu un labvēlīgu attieksmi pret lietām tādas, kādas tās ir. Ikdienā mēs pārsvarā esam darbības modalitātē, kurā steidzamies „ātrāk, augstāk un tālāk”, kur esam uz mērķi un rezultātu orientēti, tiecoties uz attīstību. Apzinātība ļauj mums pārslēgties uz esības modalitāti, būšanu kontaktā pašam ar sevi, klātbūtnē ar citiem un mierā ar pasauli tādu, kāda tā ir.

Apzinātības prakse ir meditācijas principos balstīta metode, kas attīsta prasmes būt klātesošam tagadnes brīdī ar atvērtību un pieņemošu attieksmi.

8 nedēļu apzinātības prakses kurss ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tas ietver apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmju apguvi – vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim. Kurss  ir izveidots, lai palīdzētu jums apgūt prasmes tikt galā ar grūtām fiziskām sajūtām (piemēram, sāpēm), emocionālās spriedzes situācijām un garastāvokļa svārstībām, mainīt lietu uztveri, kā arī kultivēt tādus prāta stāvokļus kā prieku, līdzjūtību un pateicību. Prakse var palielināt jūsu pašapziņu un spēku tikt galā ar dažādiem dzīves izaicinājumiem.

Apzinātības prakses programmas pēdējos 20 gadus tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, piemēram Oksfordā ir izstādāta Apzinātībā balstīta kognitīvā terapija, kas ir efektīva depresijas ārstēšanā (MBCT), Masačusetsas Universitātē Džons Kabat-Zins izstrādāja Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (MBSR). Apzinātības prakse šobrīd pasaulē ir viena no visvairāk zinātniski pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti.  

Daudzas tādas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u..c. apmāca savus darbiniekus Apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.

8 nedēļu kursa dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:

 • Vairāk enerģijas un entuziasma
 • Labākas iemaņas relaksēties
 • Ir palielinājusies pašapziņa
 • Ir labākas spējas tikt gala ar stresa situācijām
 • Labākas koncentrēšanās spējas
 • Labāka empātija pret apkārtējiem

Mēs aicinām jūs pievienoties šim kursam, ja jums ir motivācija, bet nepieciešams atbalsts un palīdzība, lai ieviestu būtiskas pārmaiņas savā dzīvē – mainītu savus domāšanas, emocionālās reaģēšanas, fiziskās slodzes un / vai ēšanas paradumus, vai arī jūs vēlaties, lai meditācijas prakse, cieņpilnas rūpes par sevi un apzinātība kļūtu par jūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Kursa garums ir 8 nedēļas, jo tas ir pietiekams laiks, lai radītu izmaiņas jūsu nervu sistēmas darbībā un jūs izveidotu savam ķermenim, prātam un temperamentam vispiemērotāko ikdienas praksi. 8 nedēļas ir nepieciešamas, lai attīstītu tik spēcīgu pamatu jaunajiem paradumiem, ka tie turpinātu darboties vēl daudzus gadus.

 

Kursa vadītāji

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 15 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Dažas dalībnieku atsauksmes

“Apzinātība man dod iespēju dzīvi uztvert mierīgāk, dod iespēju ikdienas steigā apstāties un novērtēt šā mirkļa izjūtas un sajūtas. Apzinātība veicina manas spējas pieņemt ikdienas izaicinājumus daudz mierīgāk. Apzinātība dod man iespēju "pabarot"un samīļot savu iekšējo bērnu, kuram joprojām ik pa mirklim nepieciešams atbalsts. Es esmu nonākusi pie atziņas, ka ar apzinātību es pati sev esmu resurss.” Inese A.

“Nu jau pagājis gandrīz gads, bet ir lietas, ko atceros un pielietoju ikdienā. Meditāciju - neregulāri, tomēr neko nepārmetot sev, atkal un atkal pie tās atgriežos. Atteikties no ieradumiem. Ir vēl daudz kas sajūtu līmenī. Man ļoti patika pats process - nodarbības un mājas darbi.” Maruta


"Paldies par laipnības pret sevi izgaismošanu! Tas palīdzēja sev atļaut vēl vairāk sevi ... mīlēt. Šī kursa vieglā un tik atbalstošā struktūra ir īpaši laba iesācējiem, kas iepriekš nav meditējuši- tas ir burvīgs ievads meditāciju praksē, kur gan iemāca, kā to darīt, gan sniedz atbalstu, pieminot, ar kādām grūtībām iespējams tikties un idejas, kā ar tām strādāt. Pieņemšana, kas caurstrāvo kursu, ir īpaša- patīkami to sev pielipināt ;)” Inese U.

“Nekad agrāk nebiju domājusi, ka tik daudz lietas daru automātiski, kas savukārt atņēma man klātesamību dzīvei. Kā otru vērtīgu ieguvumu uzskatu svara kontroli, kuru sākot ēst apzināti, izdarīt ir daudz vieglāk.” Solvita

"Ikdiena vienā dzīvesvietā, vienās sistēmās, vienos ierastos maršrutos, pat tad, kad šķiet, ka tie ik dienas nav nemaz tik vienādi, tomēr iemidzina. Lietas arvien vairāk sāk notikt autopilotā, nemanot, nesaredzot, nebrīnoties, nepiedomājot. Tāpēc ik pa laikam der pakāpties nostāk un paskatīties no cita skatu leņķa. Izbraukt iedvesmas ceļojumos, piemēram. Un viens no šādiem iedvesmas ceļojumiem man izrādījās Miervidu apzinātības kurss. Nekur fiziski neaizceļojot, it kā turpinot to pašu ikdienas skrējienu, vienlaikus izbaudīju 8 nedēļu iedvesmas ceļojumu. Tas mani pamodināja negaidītos veidos. Parādīja ierastās vietas un lietas neierastos rakursos. Īsāk sakot - iedvesmoja! Visas kursu nedēļas biju patiešām priecīga par to, ka tur esmu - gan priecīgajās, gan ne tik priecīgajās dienās. Jo ļoti patīk būt nomodā!" Ieva

Kursa cena* maksājot pilnu maksu reģistrācijas brīdī:

 • Dienas grupai - 249 EUR
 • Vakara grupai - 255 EUR

Kursa cena maksājot trīs maksājumos - 270 EUR/ dienas grupai - 258 EUR

 • Pirmā iemaksa ir reģistrācijas maksa: 90 EUR/ dienas grupai - 86 EUR
 • Otrā iemaksa: 90 EUR/ 86 EUR - ir jāveic pirms otrās nodarbības.
 • Trešā iemaksa: 90 EUR/ 86 EUR - ir jāveic pirms sestās nodarbības.

Atlaides

 • Miervidi ievadlekcijas dalībniekiem - 15 EUR
 • LU Open Minded ievadlekciju dalībniekiem - 24 EUR
 • Ja piedalāties pārī (arī divi draugi), tad katrs no jums saņem 25 EUR dalības maksai, jeb 50 EUR kopā.
 • Ja jums ir motivācija piedalīties, bet nevarat šo kursu atļauties, tad atrakstiet mums un kopīgi pameklēsim risinājumu. Pastāv atlaižu iespējas, kā arī iespējas apmaksāt kursu vairāk nekā trīs maksājumos.

Reģistrācija

1.solis. Atsūtiet ON-LINE pieteikumu

2.solis. Pēc pieteikuma saņemšanas mēs jums nosūtīsim pieteikuma veidlapu, kura mums jāatsūta aizpildīta

3.solis. Mēs nosūtīsim jums reķinu, kurš ir jāapmaksā, lai pabeigtu reģistrācijas procesu.

Kursa atcelšanas nosacījumi:

Ja atceļat savu dalību vairāk, kā 3 nedēļas pirms kursu sākuma, tiek ieturēta jūsu pieteikuma administrēšanas maksa - 30 EUR apmērā.

Ja atceļat savu dalību mazāk, kā 3 nedēļas pirms kursu sākuma tiek ieturēta reģistrācijas maksa - 90 EUR apmērā.

Ja atceļat savu dalību mazāk, kā nedēļu pirms kursa sākuma, tad veiktās iemaksas netiek atgrieztas. Gadījumā, ja jūs atrodat sev aizstājēju dalībai kursā, jums tiks atgriezta dalības maksa pilnā apmērā, izņemot 20 EUR administrēšanas maksu. Ir iespējams mainīt dalību uz citu kursu, ja vien par to tiek paziņots 2 nedēļas pirms sācies kurss, uz kuru jūs reģistrējāties sākumā.

Pirmā nodarbība ir jaapmeklē obligāti, savukārt pārējās ir ieteicamas, bet nav obligātas. Ja, netiekat uz pirmo nodarbību, tad iesakām apmeklēt iepazīšanās lekciju vai sazināties ar mums individuāli.

Dalībnieku skaits grupā ir no 10 - 14 t.i. ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi.

Pieteikties