Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakse Rīgā

Uz doto brīdi aktuālajās grupās pieejamās dalības vietas ir aizņemtas!

Ja Jums ir interese par atsevišķām lekcijām: "Apzināta bērnu audzināšana" un "Apzināta ēšana", tad rakstiet mums uz epastu, jo dažās grupās varētu atbrīvoties dalības vietas 2020. gada janvārī.

 

Aktuālie nodarbību norises datumi:

5. grupa

Privātā sākumskola DOMDARIS, Brīvības iela 104 k-2, Rīga.

  • 4. nodarbība "Apzināta ēšana", ceturtdien, 2020. gada 23. janvārī.

6. grupa

Rīgas 1. pamatskola - Attīstības centrs, Ģertrūdes iela 18, Rīga.

  • 3. nodarbība "Apzinātas attiecības ar sevi un apkārtējiem", ceturtdien, 2020. gada 16. janvārī.
  • 4. nodarbība "Apzināta ēšana", ceturtdien, 2020. gada 30. janvārī.

10. grupa

Centrs MIERVIDI, Sapieru iela 1B-1.

  • Trešā nodarbība, trešdiena, 22. janvāris."Apzināta bērnu audzināšana"
  • Ceturtā nodarbība, trešdiena, 29. janvāris. "Apzināta ēšana" 

 

Mēs pieņemam tikai pieteikumus, kas veikti aizpildot pieteikuma anketu vai zvanot pa tālruni pēc izziņotā laika. Pieteikumi SMS formā vai vienkārša epasta formā netiek reģistrēti. Vairāk lasiet reģistrācijas noteikumos.

Lasiet vairāk:

Papildus uzziņai:

Ja Jums nav priekšstata par apzinātības praksi un jūs nezināt vai šie semināri ir Jums ir piemēroti, tad iesakām noskatīties Iepazīšanās lekcijas video. SKATĪTIES ŠEIT

Pirmā Latvijā Apzinātības prakses mobilā lietotne. Izmēģiniet bez maksas App Store vai Google Play

 

 

 

 

Rīgas iedzīvotājiem būs pieejamas bezmaksas nodarbības apzinātības praksē

 

Centrs MIERVIDI, ko pārstāv SIA Totari aicina Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros apmeklēt apzinātības veicināšanas nodarbības”

Apzinātības prakse  ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tā ietver konkrētas zināšanas, apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmes - vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim.

Apzinātības prakses programmas jau vairāk, kā 30 gadus zinātniski tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, psiholoģijas un medicīnas iestādēs.

Lai gan Apzinātības prakses metodoloģija Latvijā vēl ir maz pazīstama, tomēr par tās labvēlīgo ietekmi uz veselību var noskaidrot zinātniskajās publikācijās, kuru skaits pēdējos desmit gados ir mērāms tūkstošos. 1

Apzinātības praksē balstītās metodes šobrīd pasaulē ir vienas no visvairāk pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti, piemēram, stresa un depresijas mazināšanai. Tās uzlabo mācīšanās un atmiņas procesus, emociju regulāciju un pašizpratni, samazina stresa hormona kortizola līmeni un citus fizioloģiskos stresa rādītājus. Vingrināšanās stiprina imūnsistēmu, atvieglo daudzas psiholoģiskas ciešanas, piemēram, mazina bezmiegu, trauksmi, fobijas un ēšanas traucējumus. Koncentrēšanās vingrinājumi palēnina smadzeņu novecošanos un varētu teikt, ka apzinātība ir fitness jūsu smadzenēm. Tās uzlabo dažādas psiholoģiskās funkcijas, piemērram, attīsta uzmanību, līdzcietību un empātiju, kā arī uzlabo garastāvokli. Tās palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi. 2

Ne visiem apzinātības prakse patīk un palīdz vienlīdz labi, tomēr daudzi pasaules uzņēmumi apmāca savus darbiniekus apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu darbinieku sadarbību un apmierinātību ar darbu kopumā. 3

Projektā kopumā tiks piedāvātas 40 nodarbības, ko vadīs tādi pazīstami lektori, kā Indra Majore-Dūšele (Mg.Psych., Mg.Sc.Sal), Ansis. Jurģis Stabingis (Mg.Psych.) un Sandis Kristars Dūšelis (Mg.Psych.).

Iegūt informāciju un pieteikties bezmaksas nodarbībām var interneta vietnē www.miervidi.lv vai pa tālruni 25885999.

“Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!" ietvaros”. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.

Atsauces:

1.https://goamra.org/resources/

2. Hōlzel et al, 2011; Tang,2007; Davidson, 2003; Valsh & Shapiro, 2006; Michaela C. Pascoe, David R. Thompson, Zoe M. Jenkins, Chantal F. Ski, 2017.; Lazarus et al, 2008; Carter et al, 2005; Tang et al, 2007; Luc, Brefchinsky et al, 2008; Lucarus et al, 2005; Davidson, 2004)

3.https://www.themindfulnessinitiative.org/