Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakse Rīgā

Mēs pieņemam tikai pieteikumus, kas veikti aizpildot pieteikuma anketu vai zvanot pa tālruni pēc izziņotā laika. Pieteikumi SMS formā vai vienkārša epasta formā netiek reģistrēti. Vairāk lasiet reģistrācijas noteikumos.

Dažās grupās ir pieejamas brīvprātīgo palīgu dalības vietas. Rakstiet mums, ja jums ir interese!

Plānotā pieteikšanās jaunajām grupām notiks, piektdien, 1. novembrī no 12:00.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka dalības vietas uz atsevišķām grupām tiek rezervētas nepilnas stundu laikā.

Iespēja pieteikties uz papildus vietām 9.grupā, ja tādas radīsies būs piektdien, 1. novembrī no 12:00.


 

Lasiet vairāk:

Papildus uzziņai:

Ja Jums nav priekšstata par apzinātības praksi un jūs nezināt vai šie semināri ir Jums ir piemēroti, tad iesakām noskatīties Iepazīšanās lekcijas video. SKATĪTIES ŠEIT

Ja vēlaties gūt ieskatu apzinātības praksē, tad izmēģiniet bez maksas Miervidi mobilo lietotni Apzinātības praksei


 

Rīgas iedzīvotājiem būs pieejamas bezmaksas nodarbības apzinātības praksē

 

Centrs MIERVIDI, ko pārstāv SIA Totari aicina Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros apmeklēt apzinātības veicināšanas nodarbības”

Apzinātības prakse  ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tā ietver konkrētas zināšanas, apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmes - vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim.

Apzinātības prakses programmas jau vairāk, kā 30 gadus zinātniski tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, psiholoģijas un medicīnas iestādēs.

Lai gan Apzinātības prakses metodoloģija Latvijā vēl ir maz pazīstama, tomēr par tās labvēlīgo ietekmi uz veselību var noskaidrot zinātniskajās publikācijās, kuru skaits pēdējos desmit gados ir mērāms tūkstošos. 1

Apzinātības praksē balstītās metodes šobrīd pasaulē ir vienas no visvairāk pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti, piemēram, stresa un depresijas mazināšanai. Tās uzlabo mācīšanās un atmiņas procesus, emociju regulāciju un pašizpratni, samazina stresa hormona kortizola līmeni un citus fizioloģiskos stresa rādītājus. Vingrināšanās stiprina imūnsistēmu, atvieglo daudzas psiholoģiskas ciešanas, piemēram, mazina bezmiegu, trauksmi, fobijas un ēšanas traucējumus. Koncentrēšanās vingrinājumi palēnina smadzeņu novecošanos un varētu teikt, ka apzinātība ir fitness jūsu smadzenēm. Tās uzlabo dažādas psiholoģiskās funkcijas, piemērram, attīsta uzmanību, līdzcietību un empātiju, kā arī uzlabo garastāvokli. Tās palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi. 2

Ne visiem apzinātības prakse patīk un palīdz vienlīdz labi, tomēr daudzi pasaules uzņēmumi apmāca savus darbiniekus apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu darbinieku sadarbību un apmierinātību ar darbu kopumā. 3

Projektā kopumā tiks piedāvātas 40 nodarbības, ko vadīs tādi pazīstami lektori, kā Indra Majore-Dūšele (Mg.Psych., Mg.Sc.Sal), Ansis. Jurģis Stabingis (Mg.Psych.) un Sandis Kristars Dūšelis (Mg.Psych.).

Iegūt informāciju un pieteikties bezmaksas nodarbībām var interneta vietnē www.miervidi.lv vai pa tālruni 25885999.

“Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!" ietvaros”. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.

Atsauces:

1.https://goamra.org/resources/

2. Hōlzel et al, 2011; Tang,2007; Davidson, 2003; Valsh & Shapiro, 2006; Michaela C. Pascoe, David R. Thompson, Zoe M. Jenkins, Chantal F. Ski, 2017.; Lazarus et al, 2008; Carter et al, 2005; Tang et al, 2007; Luc, Brefchinsky et al, 2008; Lucarus et al, 2005; Davidson, 2004)

3.https://www.themindfulnessinitiative.org/