Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Joga

Mūsu centrā jūs varat nodarboties ar Kundalini jogu

Daži uzskata, ka joga ir fizisku vingrojumu sistēma veselībai, citi, ka tā ir reliģija, vēl citi domā, ka tā ir psiholoģiska sistēma, kas atklāj psihes potenciālu.

Jogas sākums meklējams cilvēka pieredzē. Tās metodes veselas, laimīgas un garīgi apzinātas dzīves dzīvošanai ir attīstījušās un pilnveidojušās tūkstošiem gadu, dažādās civilizācijās. Uzskata, ka jogas zinātne/mācības pirmoreiz sistematizētas pirms 40 000 gadiem. Tās mācīja visiem, un tās bija daļa no ikdienas dzīves. Tās nebija nekādas mistiskas darbības. Agrīno jogu darbs bija balstīts taustāmos, reālos enerģiju novērojumos, kā arī vērojumos, kā dažādas darbības un attieksmes iespaido šo enerģiju līdzsvaru cilvēkā.

jogasatt

Sanskrita vārds „joga” nozīmē „savienot”, „sajūgt”. Savienot ķermeni, prātu un dvēseli – savienot individuālo apziņu ar Kosmisko apziņu.

Joga ir fizisku, elpošanas un prāta vingrinājumu kopums. Šie vingrinājumi ir apvienoti kompleksos, ko sauc „kriya”. Joga palīdz jums uzlabot fizisko un emocionālo pašsajūtu, tā palīdz panākt mierīgāku prāta stāvokli un apgūt daudzas elementāras zināšanas pašsajūtas uzlabošanai ikdienā.

Joga un laba veselība

Veselība reizēm ir izaicinājums. Problēma ir tiem cilvēkiem, kas dzīvo neapzināti un tā arī attiecas pret savu veselību. Viņi nezina neko par veselīgu uzturu, nezina, kā rūpēties par ķermeni, neredz saistību starp ķermeni, prātu, emocijām un dvēseli. Un ir tādi cilvēki, kas apzinās savu slimību, bet turpina tādu pašu dzīvesveidu kā līdz šim. Joga māca tehnikas un apzināšanos, lai saglabātu veselību. Ieguvums būs stipra imūnsistēma, dziedzeri, nervu sistēma, laba cirkulācija un spēja apzināties, kā uz jums iedarbojas jūsu ieradumi.

Mūsu centrā jogas nodarbības tiek pasniegtas tik draudzīgā veidā, ka jūs varat būt jogā gan pilnīgs iesācējs, gan regulārs paktizētājs. No jums netiks prasītas neiespējamas lietas. Daudz būtiskāk ir jūsu vēlme uzlabot savu pašsajūtu!

Izvēlēties nodarbības datumu un pieteikties >> lasīt tālāk