Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Reģistrācijas un uzvedības noteikumi - Sirds meditācijas nometnē

Reģistrācijas noteikumi:

 • Lai reģistrētos un piedalītos nometnē Jums ir jābūt vismaz 18 gadus vecam.
 • Dalībniekiem veicot reģistrāciju tiešsaistē ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jānorāda tajā prasītā informācija. Personas dati tiek ievākti saskaņā ar Privātuma politiku.
 • Dalībniekiem ir jāveic norādītā nometnes dalības maksa.
 • Dalībniekiem nometnē ir jāpiedalās no sākuma līdz noslēgumam. (Ja jums ir īpaša situācija un jūs nevarat piedalīties visas dienas, tad atrakstiet mums. Mēs izvērtēsim situāciju un sniegsim jums individuālu atbildi.)
 • Visiem dalībniekiem ierodoties nometnes vietā ir jāparaksta sekojoša atruna:

"Ar savu parakstu apliecinu, ka:
Piedalos meditācijas nometnē no 2020. gada 15. - 18. augustam brīvprātīgi pēc paša(s) vēlēšanās, piekrītu nometnes dienas kārtībai jeb Programmai un Dalības noteikumiem. Es pilnībā uzņemos atbildību par savu fizisko un psihisko veselību, kā arī apņemos nekaitēt citu dalībnieku drošībai un veselībai. Apņemos ievērot ugunsdrošības normas (piemēram, nelietot sveces un smaržu nūjiņas pasākuma norises telpās). Es apņemos brīdināt nometnes organizatorus, ja man ir jāpamet nometne pirms paredzētā noslēguma laika.
Es un mana ģimene neesam apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas pēdējo 30 dienu laikā; Man nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem; Man nav infekcijas slimību pazīmes; Man nav noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija;
Esmu iepazīstināts ar piesardzības pasākumiem*, kas noteikti man, kā nometnes dalībiekam (regulāra roku mazgāšana, distances ievērošana, u.t.t.)
Piekrītu nekavējoties pamest nometni, ja nometnes laikā,  man parādīsies  akūtas  elpceļu  infekcijas slimības  pazīmes (iesnas,  klepus,  rīkles  iekaisums,  paaugstināta  ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi)."

* - informācija par piesardzības pasākumiem būs pieejama nometnē uz vietas.


Uzvedības noteikumi:
Lai palīdzētu veidot tādus apstākļus, kas atbalsta individuālo un kopīgo praktizēšanu, visi dalībnieki brīvprātīgi apņemamas ievērot noteiktus uzvedības noteikumus.  Tie ietver:

 • Cieņu pret dzīvību un cieņu pret citu īpašumu,
 • Atturēšanos no seksuālām aktivitātēm,
 • Atbilstošu runu - nometnes laikā tiek ievērots klusums, izņemot tos laika sprīžus, kas paredzēti diskusijām un jautājumiem.
 • Atturēšanos no apreibinošām vielām tādām kā alkohols un „izklaidējošas” narkotikas,
 • Ēšanu tikai norādītajās ēdienreizēs. Ja vēlaties, tad veselības dēļ vai personīgu iemeslu dēļ, varat izlemt neievērot noteikumu, kas attiecas uz ēšanu noteiktā laikā. Lūdzu informējiet organizatorus arī par jebkurām īpašām prasībām uzturam. Visa pārtika būs veģetāra.
 • Atturēšanos no izklaides un sevis izdaiļošanas.
 • Atturēšanās no pārmērīgas gulēšanas un sauļošanās nodarbību laikā.
 • Atturēšanās no mūzikas klausīšanās ārpus nodarbībām, kurās tiks atskaņota mūzika.
 • Mobilā tālruņa lietošana (zvani, īsziņas, interneta pārlūkošana un tml.) nometnes laikā traucē gan paša dalībnieka, gan citu nometnes dalībnieku meditācijas praksei un tāpēc tiek stingri ierobežota. Nometnes laikā atļauts izdarīt vai atbildēt tikai ārkārtas zvanus un SMS. Mobilā tāruņa skaņai visu laiku ir jābūt izslēgtai.
 • Nometnes laikā dalībniekiem ir atļauts veikt pierakstus vai lekciju audio ierakstus. Dalībniekiem ir aizliegts fotografēt citus dalībniekus bez viņu piekrišanas, kā arī veikt lekciju audio un video ierakstus laikā, kad runā citi dalībnieki.
 • Pasniedzēji lūdz dalībai nometnē izvēlēties baltas vai citu gaišu pasteļtoņu drēbes, vislabāk bez uzrakstiem un spilgtumiem. Skatieties pēc iespējām, Jums nav speciāli nometnei jāpērk jauns apģērbs!

Vispārīga informācija:

 
Sēdēšana.
Meditācijas periodos jūs varat sēdēt uz spilvena vai uz krēsla. Ja meditācijas laikā konstatējat, ka kādā ķermeņa daļā ir pārmērīgas sāpes, tad varat meditēt, pieceļoties un stāvot kājās. Lieki spilveni ir pieejami meditācijas zāles abos galos un, ja nepieciešams, var ienest papildus krēslus.   

Klusums.
Meditācija pamatā būs klusumā, izņemot tos laika sprīžus, kas paredzēti diskusijām un jautājumiem. Ja jūtas vajadzību aprunāties, lūdzu atcerieties, ka citiem ir tiesības baudīt klusumu un klusēšanu. Protams, jums jāizturas pret šo prasību ar gudrību un, ja komunikācija ir nepieciešama, jums ir jārunā. Ar citiem aprunāties būs iespējams jautājumu un atbilžu sesijās.

Jautājumi un grūtības.
Būs iespējams uzdot jautājumus lekciju vai diskusiju laikā. Pēc pusdienām 15:00, tie, kuri vēlēsies, varēs pārrunāt savu praksi ar nometnes vadītāju. Ja vēlaties savu praksi pārrunāt individuāli, lūdzu, dariet to iepriekš zināmu kādam no organizatoriem. Jaunajiem dalībniekiem varētu būt iespēja tikties nelielā atsevišķā grupas meditācijā. Par to tiks paziņots.
Ja jums ir grūtības ar kādu no nometnes aspektiem, vai nu saistībā ar sadzīvi vai meditācijas praksi, lūdzu jūtaties brīvi uzrunāt kādu no vadītājiem vai atbalsta komandu, kuri ar sevi iepazīstinās nometnes sākumā.   

Programma.
Dienas kārtība būs pieejama koplietošanas telpās.
 
Mēs būsim priecīgi par jebkuru jūsu atsauksmi, kura varētu palīdzēt nometņu organizēšanai un jaunajiem dalībniekiem nākotnē. 


NOMETNES APRAKSTS