Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātas attiecības ar ķermeni un stresa samazināšana

Mēs pavadām “galvā” tik daudz laika, ka vispār varam aizmirst, ka mums ir ķermenis. Mūžīgā plānošana, analizēšana, pārdomas un salīdzināšana. Neviena no šīm domāšanas aktivitātēm nav slikta pati par sevi, bet tās viegli var ietekmēt mūsu fizisko un psihisko labsajūtu.

Mēs varam būt spējīgi ignorēt savu pašsajūtu, lai pārvarētu dzīves grūtības, taču, ja šāda rīcība kļūst par ieradumu, tad nereti sastopamies ar veselības problēmām.

Tādas bieži sastopamas diagnozes, kā veģetatīvā distonija, trauksmes traucējumi vai depresija bieži ir saistītas ar traucētu sava ķermeņa izjušanu vai nespēju pārvaldīt sava ķermeņa sajūtas.

Semināra laikā izpētīsim praktiskas metodes, kā labāk iepazīt sava ķermeņa signālus, kā izkopt ķermeņa inteliģenci un saskaņoties ar sevi.

Turpināsim iepazīt mūsu nervu sistēmas darbību, lai iegūtu plašāku izpratni par stresa veidošanās un regulēšanas mehānismiem. Paraudzīsimies uz ilgstoša stresa izpausmēm un to, kā atgūt dzīves līdzsvaru.

Seminārā teorija tiks apvienota ar praktiskiem vingrinājumiem, lai jūs pēc nodarbības varētu pielietot iegūtās zināšanas praktiski.

Visi dalībnieki saņems dāvanā mobilās lietotnes Miervidi divu nedēļu abonementu, lai pēc semināra būtu iespēja nostiprināt jauniegūtās prasmes ar audio meditāciju palīdzību.

Jau 1979. gadā Masačusetsas Universitātē Džons Kabat-Zins izstrādāja Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (Mindfulness based stress reduction - MBSR), kas bija pirmā šāda veida programma pasaulē, un aizsāka apzinātībā balstīto intervenču efektivitātes pētījumus. Šobrīd ir iegūti pierādījumi, ka apzinātības prakse ir efektīva depresijas un trauksmes simptomu samazināšanā, kā arī tā palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi.

Daudzas tādas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u..c. apmāca savus darbiniekus apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.

Kopš 2013.gada mūsu apzinātības kursus un lekcijas Latvijā ir apmeklējuši vairāki tūkstoši dalībnieku.

Mūsu klientu vidū ir tādi Latvijas uzņēmumi, kā If Latvija, SEB banka, Latvijas finieris, Maxima Latvija, Tele 2, Swedbanka, Cēsu alus, kā arī augstākā līmeņa vadītāji no valsts pārvaldes.

 

Semināru vadīs

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr., PhD pretendente un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 20 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Semināra cena: 15 eiro

Šajā tiešsaistes semināru ciklā tiks piedāvāti vairāk kā 20 semināri. Iepazīties ar visiem tematiem varat šeit.

Piesakoties semināram Jūs piekrītat Reģistrācijas noteikumiem

Pieteikties