Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības meditācija un stresa samazināšana

Apzinātības prakse ir zinātniskos pierādījumos balstīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tā ietver ietver gan konkrētas zināšanas, gan apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmju attīstību.

Seminārā uzzināsiet, kas ir apzinātības meditācijas? Kā uzsākt meditēt un kā to turpināt? Ja jūs meditējat, bet neesat pārliecināti, vai jums sanāk, būs iespēja uzdot jautājumus, kā arī praktizēt pasniedzēju vadībā.

Kopīgi ielūkosimies mūsu nervu sistēmas darbībā, lai saprastu stresa veidošanās mehānismus. Jūs uzzināsiet, kā apzinātības meditācijas palīdz atpazīt stresa izpausmes un tās pārvaldīt. Seminārā apgūsim vienkāršus vingrinājumus, kas palīdz līdzsvarot nervu sistēmu, piedzīvot atslābinājumu un atjaunot enerģiju.

Visi dalībnieki saņems dāvanā mobilās lietotnes Miervidi divu nedēļu abonementu, lai pēc semināra būtu iespēja nostiprināt jauniegūtās prasmes ar audio meditāciju palīdzību.

Jau 1979. gadā Masačusetsas Universitātē Džons Kabat-Zins izstrādāja Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (Mindfulness based stress reduction - MBSR), kas bija pirmā šāda veida programma pasaulē, un aizsāka apzinātībā balstīto intervenču efektivitātes pētījumus. Šobrīd ir iegūti pierādījumi, ka apzinātības prakse ir efektīva depresijas un trauksmes simptomu samazināšanā, kā arī tā palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi.

Daudzas tādas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u..c. apmāca savus darbiniekus apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.

Kopš 2013.gada mūsu apzinātības kursus un lekcijas Latvijā ir apmeklējuši vairāki tūkstoši dalībnieku.

Mūsu klientu vidū ir tādi Latvijas uzņēmumi, kā If Latvija, SEB banka, Latvijas finieris, Maxima Latvija, Tele 2, Swedbanka, Cēsu alus, kā arī augstākā līmeņa vadītāji no valsts pārvaldes.

Semināru vadīs

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr., PhD pretendente un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 20 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Semināra cena: 15 eiro

Šajā tiešsaistes semināru ciklā tiks piedāvāti vairāk kā 20 semināri. Iepazīties ar visiem tematiem varat šeit.

Piesakoties semināram Jūs piekrītat Reģistrācijas noteikumiem

Pieteikties