Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības diena 4. jūlijā


Apzinātības dienai esam izvēlējušies tematu, kas iepriekšējā Stresa un trauksmes pārvarēšanas kursa laikā guva mūsuprāt vislielākās atsauksmes - “Stresa regulācijas prasmju attīstība - emocionālā pārstrāde”.
•    Kā atpazīt stresa emocionālās reakcijas ķermenī, emocijās, domāšanas veidā?
•    Kā izvērtēt esošos resursus un aktualizēt jaunos resursus?
•    Kā "tikt galā" ar sliktu garastāvokli?
Dienas otrajā daļā būs lekcija ar pirmo ieskatu mūsu trešajā lielajā kursā, kas vēl tikai top “Apzinātības prakse nomāktības, depresijas un sāpju pārvarēšanai” un konkrētā:
•    kā veidojās nomākts un depresīvs noskaņojums?
•    Kādi psiholoģiskie mehānismi ir iesaistīti šāda noskaņojuma veidošanās procesā?
•    kā apzinātības prakse var palīdzēt to līdzsvarot?
Uzreiz aiz katras lekcijas daļas sekos apgūto metožu izmēģināšana praksē, lai mājās varam doties ar jauniem instrumentiem.
Pasākums plānots 5 stundu garumā no kurām 2 stundas būs veltītas lekcijām un 2,5 stundas kopīgām meditācijām telpās un brīvā dabā. Pa vidu notiks kafijas pauze ar gardu tēju, kafiju, uzkodām, apzinātu ēšanu un dalīšanos pieredzē.
Meditācijas notiks gan sēžot telpās, gan arā pastaigu veidā. Mēs mācīsim meditāciju staigājot, ko būs iespēja izmēģināt un praktizēt.

Nodarbību vadīs

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 15 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Pasākums notiks, Sestdien, 2020. gada 4.jūlijā no (iebraukšana no 10:30) 11:00 līdz 16:00. Tas būs izbraukuma pasākums pie dabas, klusā, skaistā un gleznainā vietā Annas Koku Skolā, Liepājas šosejas 8.km.
Dienas pasākuma cena: 50 EUR (cenā iekļautas vieglas pusdienu uzskodas un izdales