Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības diena, kā būt Šeit un Tagad

Lieldienu sestdienā aicinām jūs pievienoties apzinātības dienai, kas šoreiz tiek organizēta gan dalībniekiem ar pieredzi, gan dalībniekiem bez iepriekšējas pieredzes apzinātības praksē un meditācijā. Meditācijas notiks gan sēžot telpās, gan ārā pastaigu veidā.

Seminārs jums palīdzēs pārslēgties no ikdienas steigas, jums būs iespēja iemācīties meditāciju vai padziļināt meditācijas praksi, kā arī atjaunot spēkus un gūt jaunas zināšanas.

"Būt šeit un tagad"


Dienas sākumā būs lekcija, kurā izskaidrosim apzinātības prakses pamatus un principus, kas mums palīdz piedzīvot dzīvi šeit un tagad, un mazāk laika pavadīt pārdomās par to, kas ir noticis vai būtu vēl jāpaveic. Izstāstīsim par attieksmi meditācijā. Kopīgi praktizēsim meditāciju.

Pa dienas vidu notiks kafijas pauze ar gardu tēju, kafiju, uzkodām, apzinātu ēšanu un dalīšanos pieredzē.

Otrajā dienas daļā būs lekcija par tematu
"Vienatne un vientulība"

Liela daļa mūsu psiholoģisko ciešanu un patiesībā daudzas to klīniskās izpausmes rodas no sajūtas, ka mēs esam vientuļi, ka esam vieni savās grūtībās, vai arī, no sajūtas, ka mūsu problēmas atstāj uz mums tādu zīmogu, ar kuru mēs īsti neiederamies plašajā cilvēku saimē. Par laimi apzinātības prakse var palīdzēt mazināt mūsu izolētības sajūtu un pārvarēt grūtas emocijas.


Dienas kārtība:

10:00 - 10:15 - Ierašanās

10:15 - 11:00 - Lekcija un vadīta meditācija

11:00 - 11:35 - Meditācija staigājot

11:35 - 12:15 - Meditācija telpās

12:15 - 12:50 - Kafijas pauze ar apzinātu ēšanu

12:50 - 13:35 - Otrā lekcija

13:35 - 14:10 - Meditācija staigājot

14:10 - 14:45 - Meditācija telpās

14:45 - 15:00 - Jautājumi un atbildes

15:00 - 15:15 - Noslēguma meditācija

15:15 - došanās mājup vai pastaigas dabā pēc izvēles.


Apzinātības dienu vadīs

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi ar tālākizglītību psihoterapijā un meditētāji ar vairāk kā 15 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.


Pasākums notiks, Sestdien, 2019. gada 20. aprīlī no (iebraukšana no 9:50) 10:15 līdz 15:15. Tas būs izbraukuma pasākums pie dabas, klusā, skaistā un gleznainā vietā  Annas Koku Skolā, Liepājas šosejas 8.km.

Dienas pasākuma cena: 42 EUR (cenā iekļautas vieglas pusdienu uzkodas un izdales materiāli)

Nokļūšana ar auto: Skat. GOOGLE MAPS karti

Nokļūšana ar sabiedrisko transportu: Jābrauc ar autobusu Rīga - Kalnciems. Izbraukšana 9:15 no Rīgas (7959 AS Nordeka) līdz pieturai Klīves. Skat. INFO LAPA

Atgriešanās ar autobusu no pieturas "Klīves" plkst. 17:16, bet mēs domājam, ka varētu būt iespēja sarunāt nokļūšanu uz Rīgu ar kādu no dalībniekiem.

Jāņem līdzi: Aicinām apģērbties meditācijām un laika apstākļiem piemērotās drēbēs, lai varat gan ērti sēdēt meditācijās, gan meditēt ārā staigājot. Iekštelpās apavi tiek pārvilkti, tāpēc paņemiet līdzi, ja nepieciešams siltas zeķes vai čības.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!