Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Meditācijas diena stresa samazināšai

Apzinātībā balstīta stresa samazināšana - iepazīšanās un prakses diena

 

Mēs pastāstīsim par apzinātībā balstītas stresa samazināšanas (ABSS) metodi un iemācīsim jums vairākas praktiskas apzinātības meditācijas tehnikas. Seminārā runāsim par to, kā ar apzinātības praksi var vairot iekšējo līdzsvaru, atjaunot enerģiju un ieviest citas pārmaiņas ikdienā.

 

Seminārs notiks ārpus Rīgas, pie dabas, klusā, skaistā un gleznainā vietā un arī skaistās telpās “Annas koku skolā”.

 

Pasākums ir plānots 5 stundu garumā no kurām 1,5 - 2 stundas būs veltītas lekcijām un 2,5 - 3 stundas kopīgai praktizēšanai un meditācijām gan telpās, gan pastaigājoties dabā. Pa vidu notiks kafijas pauze ar gardu tēju, kafiju, uzkodām, apzinātu ēšanu un dalīšanos pieredzē.

 

ABSS  ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tā ietver ietver konkrētas zināšanas, apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmes - vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim.

 

Apzinātības praksē balstītās metodes šobrīd pasaulē ir vienas no visvairāk zinātniski pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti, piemēram, stresa, depresijas mazināšanai, kā arī tās palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada pārstrādāšanās, hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi.

 

Jau 1979. gadā Masačusetsas Universitātē Džons Kabat-Zins izstrādāja Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (Mindfulness based stress reduction - MBSR), kas bija pirmā šāda veida programma pasaulē. Apzinātības prakses programmas jau vairāk, kā 30 gadus tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, psiholoģijas un medicīnas iestādēs.

 

Daudzas tādas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u..c. apmāca savus darbiniekus Apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.

 

8 nedēļu apzinātības prakses kursa dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:

 

        Vairāk enerģijas un entuziasma

        Labākas iemaņas relaksēties

        Ir palielinājusies pašapziņa

        Ir labākas spējas tikt gala ar stresa situācijām

        Labākas koncentrēšanās spējas

        Labāka empātija pret apkārtējiem

 

Semināru vadīs:

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi ar tālākizglītību psihoterapijā un meditētāji ar vairāk kā 15 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

 

Norises vieta un laiks:

Pasākums notiks, sestdien, 2019. gada 16. martā no 10:00 līdz 15:00 (iebraukšana no 9:40), Annas Koku Skolā, Liepājas šosejas 8.km. Ceļa norādes ŠEIT

 

Dienas pasākuma cena:

42 EUR (cenā iekļautas vieglas pusdienu uzskodas un izdales materiāli)

 

Apģērbs

Aicinām apģērbties meditācijām un laika apstākļiem piemērotās drēbēs, lai varat gan ērti sēdēt meditācijās, gan meditēt ārā staigājot. Jums var noderēt siltas zeķes staigāšanai iekštelpās un meditācijai.