Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakse iekšējam līdzsvaram

Šobrīd kurss nav izziņots. Aicinām izpētīt tiešsaistes kursu piedāvājumu!

Apzinātības pieeja var palīdzēt mums vairot labklājību visdažādākajās dzīves jomās. Tā palīdz mums izprast to, kā paradumi un psihoemocionālie faktori vairo mūsu dzīvē stresu, trauksmi, depresiju, kā uztur atkarības vai gluži pretēji ļauj piedzīvot lielāku, labsajūtu, laimi un līdzsvaru ikdienā. Šajā kursā būs vēl vairāk pētījumos balstīti atklājumi par mūsu psihi un jaunas meditācijas tehnikas, kas mums var palīdzēt ceļā uz iekšējo līdzvaru.

Esam veidojuši šo kursu, tā, lai sniegtu Jums zināšanas un atbalstu Jūsu ikdienas apzinātības praksē, lai palīdzētu to nostiprināt, uzturēt un protams piedzīvot atkal satikšanās prieku kopīgi veicot iekšēju izaugsmi!

Šis kurss ir veidots tikai dalībniekiem, kuri ir apguvuši apzinātības praksi pamatkursā, jo šajā kursā nemācīsim apzinātības prakses pamata tehnikas, kas nepieciešamas, lai jūs veiksmīgi varētu piedalīties. Ja jūs vēl neesat piedalījušies apzinātības prakses pamatkursā, tad aicinām sākt ar to.


Nodarbību ritms

Nodarbības notiks vienu reizi divās nedēļās, otrdienās no 18:15 – 20:45.

Nodarbību datumi 2021.gadā vēl tiek precizēti!


Vienas nodarbības struktūra
Šajā kursā esam nedaudz mainījuši nodarbības struktūru un uzsvarus tās laikā. Mēs sāksim ar meditāciju, kas būs divas reizes garāka, tālāk sekos lekcija. Pēc lekcijas būs tējas pauze un, tad būs sarunu daļa, aptuveni 30 minūtes jūsu jautājumiem un sarunām gan par lekciju, gan par praksi mājās. Nodarbības noslēgumā būs jauna mājas darba meditācija vai jau iepriekš apgūtas meditācijas tehnikas prakse, tā būs garāka, nekā pirmajā kursā. Mēs ceram, ka jautājumu un tējas pauzes laikā jums būs iespēja iepazīties ar jauniem domu biedriem, kuri arī meditē. Jā, un būs arī daži mājas darbi.

Kursa dalībnieki
Šis kurss ir cilvēkiem, kuriem ir apzinātības prakses pamatkursa priekšzināšanas. Grupa nebūs slēgta, bet gan atvērta jauniem dalībniekiem. Jūs varat apmeklēt visu kursu vai atsevišķas nodarbības, ja būs brīvas dalības vietas.

Kursa programma*

1. nodarbība “Apzināta līdzjūtība pret sevi”

Lai ieviestu pārmaiņas dzīvē mums ir svarīgi sevi atzīt. Noderīgi ir veltīt laiku, lai ieraudzītu savas stiprās puses, jo kad maināmies ir svarīgi izveidot drošu vietu, kurā atgriezties un atjaunot spēkus. Kur meklēt personiskos resursus, kur tos atrast un kā uzturēt, tā būs daļa no šīs nodarbības.

Ko ietver labas rūpes par sevi? Vai sevi uzmundrināt, vai pažēlot, vai "saņemt sevi rokās"? Ir zinātniski pierādīts, ka labvēlība pret sevi palielina labizjūtu ļoti daudzās dzīves jomās. Jaunas meditācijas tehnikas palīdzēs mums rast pamatu iekšējam pārmaiņu procesam.

 

2. nodarbība “Emociju pārstrāde”

Šajā nodarbībā stāstīsim par to, kā varam izmantot savu domāšanu stresa stituāciju proaktīvai pārvarēšanai. Galvenais uzsvars būs uz darbu ar emocijām, to iepazīšanu, atzīšanu un pārstrādi. Kas ir emocijas? Kā tās atšķiras no jūtām? Kā sadzīvot ar emocijām? Kad tām ļauties un, kad tieši pretēji - būtu labāk ieturēt pauzi. Iekļausim apzinātības meditācijas tehnikas emociju pārstrādei, ko izmantot ikdienā.

 

3. nodarbība “Apzinātība darba vietā”
Apzinātība palīdz darbā sabalansēt enerģiju un “neizdegt”, tā palīdz skaidrāk un efektīvāk darboties. Apzināta darba diena sākas ar pamošanos un noslēdzas ar gulētiešanu, tāpēc piedāvāsim idejas, kā apzināti pavadīt darba dienu no rīta līdz vakaram. Apzinātība tiek plaši praktizēta daudzos vadošajos uzņēmumos pasaulē, mēs dalīsimies ar savu Latvijas uzņēmumos gūto pieredzi.

 

4. nodarbība “Būt draugos ar bailēm, raizēm un trauksmi”

Nemierīgam raksturam ir arī savas stiprās puses. Izvairīšanās no riska un sāpēm ir tik dabiska ikvienam no mums. Kopīgi pētīsim, kā rodas un attīstās dažādi ar trauksmi un izvairīšanos saistīti traucējumi? Risinājuma vietā jau atkal būs jaunas meditācijas tehnikas trauksmes pārvarēšanai.

 

5. nodarbība  “Uzmanība, empātija un apzinātas attiecības”

Uzmanība, empātija, pieņemšana, atvērtība jaunai pieredzei un redzējumam ir būtiskas kvalitātes, lai izkoptu un uzturētu labas attiecības ar apkārtējiem. Dalailama saka, ka, lai viņš spētu pievērsties apkārtējiem ar pilnu uzmanību, tas viņam prasa aptuveni 4 stundas meditācijas dienā. Tomēr mēs varam panākt būtiskus uzlabojumus pat ar nelielu laiku, ko veltām praksei. Piedāvāsim jums apgūt apzinātas klausīšanās un sarunu tehnikas, ko šobrīd izmanto psihologi visā pasaulē, lai izlabotu savas komunikāciju prasmes.

 

6. nodarbība ”Ieraudzīt skumjas un depresiju jaunā gaismā”

Depresija ietver sevī organisma izslēgšanu, nejušanu. Noslēgties, lai nejustu sāpes. Depresija ir emocionālās pieredzes apklusināšana. Apzinātības prakse aicina ļauties pieredzei. Apzinātībā balstītā kongnitīvās terapijas pieeja šobrīd pasaulē plaši tiek izmantota nomāktības un depresijas ārstēšanai. Mēģināsim kopīgi paraudzīties uz dažādiem mehānismiem, kā veidojas nomāktība un izpētīsim veidus, kā atgūt iekšēju dzīvīgumu, ja nomāktība jūs ir pārņēmusi. Un, protams, meditēsim.

 

7. nodarbība “Pārvarēt traucējošus paradumus, atkarības”

Visiem no mums ir traucējoši paradumi, ko mēs vēlētos mainīt. Daži no tiem ir salīdzinoši nekaitīgi, kā pārēšanās laiku pa laikam, pārāk bieža viedtālruņa aplūkošana vai iekrišana prokrastinēšanā darba dienas vidū. Bet var būt pietiekoši postoši atkarības paradumi, kā piemēram alkoholisms un dažādu citu vielu atkarība, seksuāla un azartspēļu atkarība. Mācīsimies vairāk par atkarībām un to, kā apzinātības prakse var palīdzēt tās kontrolēt.

 

8. nodarbība “Apzinātība un zinātne par laimi”

Laimes pētnieki apgalvo, ka laime ir prasme, ko mēs varam iemācīties, apgūt un attīstīt. Apzinātības praksei ir būtiska loma laimes izjūtas iepazīšanā un attīstīšanā.

Kopīgi izpētīsim dažās pieejas laimes izpētei, praktiski dabosimies un mācīsimies iegūtās atziņas ieviest savā ikdienā.

 

9. nodarbība “Kas es esmu?”

Kā apzinātības prakse var mainīt sajūtu par to, kas mēs esam? Kā mēs varam padziļināt izpratni par “es”, “man” un “mans”? Labāka izpratne par "Es" apvienojumā ar apzinātības praksi ir ceļš, kas mūs aizved pretī lielākai laimei, piepildījumam un labsajūtai.

Ielūkosimies gan rietumu zinātnes perspektīvās, gan to, kā šos jautājumus uzlūko garīgās tradīcijas.

Kopā dalīsimies ar kursā piedzīvoto un raudzīsimies, kā varam apzinātības paradumus saglabāt arī pēc šī kursa noslēguma.


* mūsu sagatavotās lekcijas ir ierosmes izpētei. Jums būs iespēja jautāt un ietekmēt lekciju gaitu.

Dalības maksa**

  • 9 nodarbību kursa cena – 270 EUR

Jūs varat izvēlēties apmeklēt arī mazāku nodarbību skaitu (jebkuru) vai maksāt par katru nodarbību atsevišķi.

  • 8 nodarbību cena – 240 EUR
  • 6 nodarbību cena – 185 EUR
  • Vienas atsevišķas nodarbības cena – 35 EUR. Jūs varat apmeklēt arī atsevišķas nodarbības!

** jūs varat veikt kursa samaksu vienā, divos vai trīs maksājumos. Tas atkarīgs no izvēlēto nodarbību skaita.

Atlaides

  • Piedāvājam, 50 EUR atlaidi pārim, kas pieteikušies uz visu kursu.
  • Ja jums ir motivācija piedalīties, bet nevarat šo kursu atļauties, tad atrakstiet mums un kopīgi pameklēsim risinājumu. Pastāv atlaižu iespējas, kā arī iespējas apmaksāt kursu vairāk nekā trīs maksājumos.

Kursa vadītāji

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 18 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Reģistrācija

Atsūtiet ON-LINE pieteikumu un mēs nosūtīsim jums rēķinu, kurš ir jāapmaksā, lai pabeigtu reģistrācijas procesu.

Kursa atcelšanas nosacījumi - LASIET ŠEIT