Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakses audio kurss

- patstāvīgai studēšanai

Audio kursa saturs

Saturs neatšķiras no Apzinātības prakses pamatkursa klātienē.

Tas ietver 8 nodarbības.

 

Pirmā nedēļa „Izslēgt autopilotu”
Kas notiek, kad mēs atsakāmies no darbošanās autopilotā un vairāku lietu darīšanas vienlaicīgi. Kas notiek, kad koncentrējamies tikai uz vienu lietu vienā laika sprīdī? Kā automātiskas domas un darbības ietekmē mūsu pašsajūtu. Darbības un esības modalitāte. Attieksme meditācijā kā veiksmīgas meditācijas prakses pamats.

Otrā nedēļa “Sajust un pieredzēt nevis domāt par”
Izgaršot atšķirību starp domājošo prātu un sajūtošo, pieredzošo prātu. Iepazīsim mūsu nervu sistēmas darbību, iegūsim izpratni par stresa veidošanās un regulēšanas mehānismiem. Pētīsim ķemeņa skenēšanas meditācijas struktūru un norisi. Ķemeņa skenēšana ir viena no pamata tehnikām, kas mums ļauj apgūt emocionālo pašregulāciju.

Trešā nedēļa “Paturēt ķermeni prātā”
Mēs viegli pavadām “galvā” tik daudz laika, ka vispār varam aizmirst par to, ka mums ir ķermenis. Mūžīgā plānošana, analizēšana, pārdomas un salīdzināšana. Neviena no šīm lietām nav slikta pati par sevi, bet tās viegli var ietekmēt mūsu fizisko un psihisko labsajūtu. Mācīsimies emocionālo inteliģenci un meditāciju kustībā.

Ceturtā nedēļa „Kultivēt draudzīgumu un labvēlību”
Būt atvērtiem un empātiskiem pret sevi un citiem ir ļoti būtiski. Īpaši svarīgi sākt ar iejūtību pret sevi, jo tas var mazināt paškritiku, kas raksturīga mūsu domāšanai. Pamazām mēs ieraugām, ka dažas lietas dzīvē ir mazāk svarīgas nekā sākumā mums šķita, un atklājam, ka tās ir vieglāk atlaist un pārstāt pārspīlēti par tām rūpēties. Mācīsimies labvēlības laipnības meditācijas tehniku.

Piektā nedēļa “Kad tu pārstāji dejot?”
Nogurums, pārstrādāšanās un tas, ka veicamie pienākumi škietami nebeidzas nereti mūs atrauj no tām svarīgajām aktivitātēm, kuras mums palīdz atjaunot spēkus un parūpēties par sevi. Viegla aizkaitināmība ir tikai viena no izdegšanas pazīmēm. Mācīsimies, kā nepārstrādāties, atjaunot enerģiju, kā arī uzsāksim līdzsvarot nemierīgus prāta stāvokļus ar elpas meditāciju.

Sestā nedēļa “Nokļūt ārpus baumu robežām”
Prāts nepārtraukti strādā aiz “skatuves”, cenšoties radīt labāko pasaules attēlojumu kāds ir iespējams. Prāta radītais pasaules attēlojums var būt patiess, daļēji patiess vai nepatiess, un to ir grūti izšķirt. Domu process galvā atgādina nebeidzamas baumas. Mācīsimies meditācijas tehnikas, kas palīdz iepazīt un nomierināt prātu.

Septītā nedēļa “Grūtību izpēte”
Kā mēs izturamies pret tām mazajām vai lielajām grūtībām, kas mums atgādina par mūsu ievainojamību? Sastopoties ar grūtībām ir dabiska tendence no tām novērsties, taču šajā nodarbībā mēģināsim apzināti ieskatīties grūtībām acīs. Mācīsimies meditācijas tehnikas, kas mūs stiprina grūtību pārvarēšanā.

Astotā nedēļa “Tava vērtīgā un piepildītā dzīve”
Pirmās septiņas nedēļas ir palīdzējušas izmēģināt apzinātības praksi, taču astotā nedēļa ir svarīgākā no visām. Kā padarīt apzinātības praksi par savas dzīves sastāvdaļu? Kā nepazaudēt apgūto un ieviest vienkāršus ikdienas apzinātības paradumus. Ceļamaize.

 

Audio kursā pieejamie materiāli:

 • Kursa sākumā jūs saņemsiet lekciju ierakstus un lekciju izdales materiālus, kas ietver īsu lekciju konspektu un praktiskos mājas darbus.
 • Lekciju ierakstus varēs noklausīties on-line mūsu mājas lapā.
 • Meditāciju ierakstus jūs varēsiet klausīties mūsu mobilajā lietotnē MIERVIDI un Jums būs pieejams bezmaksas abonements vienam gadam. Meklējiet lietotni: GooglePlay vai AppleStore.

Konsultācijas par praksi audio kursa laikā

 • Ja Jums ir nepieciešamas regulātas konsultācijas, tad piesakieties Apzinātības prakses kursam klātienē vai tiešsaistē.
 • Kā arī Jūs varat pieteikties uz individuālu konsultāciju attālināti - izmantojojt Skype, Zoom, WhatsUp vai telefona sarunu. 30 minūšu konsultācijas cena ir 15 EUR, stundu garas konsultācijas cena ir 30 EUR.

Būtiskākās atšķirības starp kursu klātienē, tiešsaistē un audio kursu:

 • Klātienes un tiešsaistes kursos Jūs saņemat bezmaksas konsultācijas par praksi visa kursa laikā. Parasti tā ir 70-90 minūšu grupas konsultācija ar jautājumiem un atbildēm, kā arī iespēja sanemt, ja nepieciešams atbildes epastā vai sazvanīties uz 15 minūtēm reizi nedēļā.
 • Klātienes un tiešsaistes kursā katras lekcijas saturs tiek pielāgots klātesošo jautājumiem un vajadzībām. Audio kursā jums ir iespēja noklausīties lekcijas ierakstu, kas mūsuprāt, plašā veidā aptver doto tematu.
 • Klātienes un tiešsaistes kursā jums ir iespēja mācīties grupā un, bieži vien pati mācīšanās kopā ar citiem, palīdz turēties ritmā, lai apgūtu jaunas lietas un ieviestu jaunus paradumus, kas nebūt nav tik vienkārši.
 • Klātienes un tiešsaistes kursā jums ir iespēja sarunu daļā dzirdēt, kā jūsu grupas biedriem sokas ar meditāciju. Mēs sniedzam atbalstu katram dalībniekam, lai palīdzētu apgūt meditāciju un tikt galā ar mājas darbiem. Dzirdēt, kā sokas citiem, bieži ir ļoti iedvesmojoši, iedrošinoši un palīdz jums jūsu praksē. Reizēm ir dalībnieki, kuri nejūtas komfortabli runāt par saviem jautājumiem citu klātbūtnē, mēs to varam saprast un tāpēc runāšana nodarbībās ir pilnīgi brīvprātīga. Jautājumus var uzdot arī rakstiski.

Ņemiet vērā!

 • Audio ieraksti nav veikti studijā, bet klātienes kursa laikā. Ierakstos var izskanēt fona trokšņi vai lekciju dalībnieku komentāri.
 • Kursa izdales materiāli reizēm var nesniegt 100% priekšstatu par doto tematu, jo tie neietver attēlus un prezentācijas, bet lekciju kopsavilkumus teksta formā. Lai saprastu vai dotais kurss Jums der Jūs varat noskatīties šo VIDEO.

Lietošanas noteikumi

 • Iegādātie kursa lekciju ieraksti ir pieejami 4 mēnešus jeb 120 dienas no kursa iegādes dienas. Pēc 120 dienu termiņa noslēgšanās Jums ir iespēja pagarināt kursa lekciju ierakstu lietošanas laiku par abonēšanas maksu 10 eiro mēnesī. Minimālais abonementa pagarināšanas periods ir viens mēnesis.
 • Iegādātais audio lekciju kursa saturs ir paredzēts lietošanai tikai un vienīgi tai personai, kura iegādājās kursu. Gadījumā, ja kursa saturs tiek kopīgots ar citiem klausītājiem, jūsu iegādāto lekciju konts tiek anulēts un veiktās iemaksas netiek atgrieztas.
 • Miervidi mobilās lietotnes gada abonements darbodies vienu gadu no gada abonementa aktivizēšanas dienas.

Audio kursa cena - 99 EUR - Iekļauj dāvanu 47,99 EUR vērtībā!

Iegādājotues kursu Jūs saņemsiet dāvanā MIERVIDI mobilās lietotnes gada abonementu 47,99 EUR vērtībā. Ja Jums jau ir abnements Jūs varēsiet uzdāvināt šo dāvanu kādam citam.

Kursa vadītāji

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 18 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Ja jums rodas papildus jautājumu, tad, lūdzu, sazinieties ar mums pa epastu: sveiks@miervidi.lv vai pa tālruni 25885999.

Pieteikties