Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Iepazīšanās lekcija apzinātības prakses pamatkursam

Mēs pastāstīsim par apzinātības prakses vēsturisko izcelsmi un to, kā šīs metodes ietvaros mēs raugāmies uz stresa cēloņiem ikdienā. Kā ar apzinātības praksi var vairot iekšējo līdzsvaru, atjaunot enerģiju un ieviest citas pārmaiņas ikdienā? Jūs varēsiet iepazīties ar apzinātības prakses 8 nedēļu kursu un piedalīties kopīgā meditācijā.

Apzinātības prakse  ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tā ietver ietver konkrētas zināšanas, apzinātības meditācijas un pašregulācijas prasmes - vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim.

Apzinātības prakses programmas jau vairāk, kā 30 gadus tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, psiholoģijas un medicīnas iestādēs.

Jau 1979. gadā Masačusetsas Universitātē Džons Kabat-Zins izstrādāja Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (Mindfulness based stress reduction - MBSR), kas bija pirmā šāda veida programma pasaulē.

Apzinātības praksē balstītās metodes šobrīd pasaulē ir vienas no visvairāk zinātniski pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti, piemēram, stresa, depresijas mazināšanai, kā arī tās palīdz cilvēkiem tikt galā ar psiholoģisko distresu, ko rada hroniskas slimības, sāpes u.c. dzīves izaicinājumi.

Daudzas tādas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u..c. apmāca savus darbiniekus Apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī, lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.

8 nedēļu kursa dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:

  • Vairāk enerģijas un entuziasma
  • Labākas iemaņas relaksēties
  • Ir palielinājusies pašapziņa
  • Ir labākas spējas tikt gala ar stresa situācijām
  • Labākas koncentrēšanās spējas
  • Labāka empātija pret apkārtējiem

Vairāk par Apzinātības prakses pamatkursu lasiet ŠEIT

Lekciju vadīs

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 18 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.

Norises datums un laiks: Lekcija notiks tiešsaistē, ZOOM platformā 2022.gada 31.septembrī no 19:00 - 20:00.

Lekcija būs bezmaksas

Norises vieta: Centrs Miervidi

Pieteikties