Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Apzinātības prakses nodarbības - deviņpadsmitā grupa

Iepriekš neparedzētu apstākļu dēļ ieplānotās lekcijas atceļās! Atvainojamies par sagādātajām neertībām un nākotnē informēsim Jūs par jaunām iespējām apmeklēt lekcijas!

Aicinām Jūs Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros apmeklēt apzinātības prakses nodarbības.

PIETEIKTIES

Nodarbību norises vieta

Centrs MIERVIDI, Sapieru iela 1B-1.

Vieta kartē

Reģistrācija no 18:30 līdz 18:45, nodarbība no 18:45 līdz 20:15/20:30.

Katram dalībiekam pirms nodarbības obligāti ir jāaizpilda/ jāparaksta pieteikuma anketa un jāparakstās dalībnieku sarakstā, tāpēc lūdzam Jūs ierasties laicīgi! Vairāk par to lasiet reģistrēšanās un dalības noteikumos.

Nodarbību datumi:

  • Pirmā nodarbība, otrdiena, 23. augusts, 18:45 - 20:15
  • Otrā nodarbība, otrdiena, 30. augusts, 18:45 - 20:30.
  • Trešā nodarbība, otrdiena, 6. septembris, 18:45 - 20:15.

Nodarībā var piedalīties tikai dalībnieki, kuri ir iepriekš pieteikušies! Ikviens dalībnieks drīkst apmeklēt nodarbības tikai vienu reizi. Vairāk par to lasiet reģistrēšanās un dalības noteikumos.

Programma

Pirmā nodarbība. Apzinātības prakses pamati, apzināta komunikācija un attiecības


Apzinātības prakses pamatprincipi un to pielietošana emocionālajā pašregulācijā. Kā mainās mūsu pieredze, kad atsakāmies no darbošanās autopilotā un vairāku lietu darīšanas vienlaicīgi? Apzināta komunikācija ietver uzmanīgu klausīšanos un vērību pret sarunu biedru, tā ietver savu un otra emociju apzināšanos. Epidemioloģiskās situācijas radītā nedrošība un stress, attālināta komunikācija un satikšanās ierobežojumi, tas viss ietekmē mūsu ierasto ikdienas komunikāciju. Ieskatīsimies apzinātības prakses atziņās, lai saprastu, kā šī pieeja var mums palīdzēt pielāgoties mainīgajai dzīves realitātei un uzturēt labas attiecības.

 

Otrā nodarbība. Apzināta bērnu audzināšana digitalizācijas laikmetā


Kā apzinātības prakse var palīdzēt pieaugušajiem, kuri ir kopā ar bērniem (vecākiem, skolotājiem, aprūpētājiem)?  Kā vecāki var rūpēties par atbildīgu viedierīču lietošanu un kā apzinātības prakse tam var palīdzēt? Digitālā vide ietver ļoti daudz produktus, kas var radīt atkarību to lietotājiem. Ļoti daudziem bērniem un pusaudžiem reālā dzīve kļūst mazāk aizraujoša pretstatā iespējām, ko sniedz viedtālrunis vai dators. No vienas puses bērniem ir daudz iespēju un labas prasmes digitālajā vidē, bet var gadīties, ka viņiem trūkst iemaņu parūpēties par savu dzīvi reālajā pasaulē, ikdienas pienākumi ir šķiet nepaveicami un komunikācija klātienē apgrūtinoša.

Lekcijas laikā pievērsīsim uzmanību tādiem apzinātas audzināšanas aspektiem, kā uzmanība, empātija, atvērtība pieredzei, jaunam redzējumam un pieņemšana, kā arī digitālajai higiēnai.

 

Trešā nodarbība. Apzināts uzturs

 

Apzināta ēšana palīdz labāk iepazīt sevi un savus ēšanas paradumus. Ļoti bieži mēs ēdam nevis tāpēc, ka esam izsalkuši, bet tāpēc, ka jūtamies kaut kā tā… Mēs pat bieži nevaram pateikt, kas ir par iemeslu tam, ka atkal un atkal noķeram sevi pie ledusskapja. Mēs varam sagatavot labu maltīti, bet, kad esam pie galda, tad varam būt aizņemti ar savām domām vai viedierīču aplūkošanu tik tālu, ka nepamanīt, kā īsti garšoja tikko apēstais ēdiens.
Pamanīt un saprast savu izsalkumu ir veids, kā attīstīt veselīgākus ēšanas paradumus un uzlabot savu veselību kopumā. Apzināta ēšana ir iespēja notievēt, bet tas ir tikai neliels ieguvums, tajā ko mēs saucam par veselību un atbilstošām rūpēm par savu ķermeni, prātu un sirdi.


Epidemioloģiskie piesardzības pasākumi un nodarbību norise
Nodarbības tiek organizētas pietiekoši lielās telpās, lai katram dalībniekam nodrošinātu sēdvietas ar iespēju distancēties. Reģistrēto dalībnieku skaits ir ierobežots - 30 līdz 40 apmeklētāji.
Lekciju organizatori būs parūpējušies par to lai Jums būtu iespēja ievērot valstī izziņotos epidemioloģiskās drošības nosacījumus, piemēram, tiks sagādāti roku dezinfekcijas līdzekļi. Individuālie aizsardzības pasākumi, piemēram, sejas aizsargmasku lietošana un distancēšanās ir pašu dalībnieku atbildība!

Nodarbību norise klātienē un epidemioloģiskās piesardzības pasākumi.

“Lūdzam iedzīvotājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt nodarbības, ja ir kādi saslimšanas (elpceļu infekcijas) simptomi, slikta pašsajūta, kā arī iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām izvērtēt nepieciešamību ierasties uz nodarbībām.”

PIETEIKTIES

Pasniedzēji

Indra Majore - Dūšele
ir psiholoģe, psihoterapeite un deju un kustību terapeite, pēc izglītības (MG.PSYCH., MG.SC.SAL) Apzinātības prakses principus un tehnikas integrējusi profesionālajā darbībā - darbā ar klientiem un izglītojot studentus LU un šobrīd RSU.


Sandis Kristars Dūšelis
ir psihologs (MG.PSYCH.) un uzņēmējs. Kopš 2009. gada vada tālākizglītības centru "Miervidi". Šobrīd pasniedz lekcijas un praktiskās nodarbības par apzinātības tematiem dažādos uzņēmumos un organizācijās Latvijā un attīsta mobilo lietotni MIERVIDI.

 

“Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu!" ietvaros”