Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs

© Fotobanka.lv

Nometnes

Visas dalības vietas ir aizņemtas. Jūs varat pieteikties gaidītāju sarakstā!

Norises laiks: no 2019. gada 9. līdz 11.augustam

Dāmu nometne „Atgriezties mājās”

Dāmu nometņu tradīcija aizsākās jau 2011.gadā un katru gadu nometne veidojas balstoties uz iepriekšējos gados piedzīvoto. Taču jums nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, lai piedalītos nometnē, tikai vēlamies jums sniegt nelielu ieskatu tajā, kā temati ir attīstījušies.
Viss sākās ar tematu “Pētot sievišķību”, kad tika pētītas sievišķīgas kvalitātes un mūsu katras attiecības ar tām, 2012.gadā tas pārauga par “Pētot sievišķību un apcerot mīlestību”, kad tika apcerēta mīlestība attiecībās – kā tas notiek - tuvoties, atļauties un būt kontaktā. “Sievietes pirmatnējā daba” bija 2013.gada temats, kad bijām dabiski nonākušas līdz tēmai par mūsu sievišķības pirmatnējo, mežonīgo un maģisko dabu. 2014.gadā bija iespēja paviesoties “Sievišķības teritorijā” un izstaigāt savu  „Drosmes ceļu”, iekopt „Dusmu jaunaudzīti”, izbrist „Skumju purvu” un apsver iespēju izpeldēties „Kaislību jūrā”. 2015.gadā tā bija par "Draiskājām dievietēm” - seksualitātes un radošās vitalitātes atraisīšanu.


Šīs vasaras nometne ir par mājām...
Mājas ir sievietes spēka vieta – tā ir gan reālās dzīvesvietas izjūta, gan  arī metafora sievietes dvēseles svētnīcai. „Atgriezties mājās ir atgriezties iekšējā vietā, kas meklējamā drīzāk laikā nevis telpā. Tā ir vieta, kur cilvēks jūtas kā nedalīts veselums. Mājas ir vieta, kur sieviete var lolot domas vai jūtas, nebaidoties no apkārtējo traucējuma vai uzmācīgiem viedokļiem, ka viņas laiks vai uzmanība pieder kaut kam citam. Gadsimtu gaitā sievietes ir pratušas iemīt neskaitāmas taciņas uz vietu, kas par spīti daudziem rūpestiem un pienākumiem pieder tikai viņām. Tā nav tikai iespēja – tā ir skaidra nepieciešamība” (K.P.Estesa).
Izmantosim dabas, mākslas, dejas un kustības radošo spēku, lai atkal savienotos ar vietu, ko izjūtam kā savas mājas. Aicināsim jūs paviesoties mājvietā savā dvēselē un, iespējams, rast iedvesmu iemiesot šo svētnīcu savā reālajā dzīvesvietā. Un ja sievietei ir iekšēji šķēršļi, kas neļauj atgūties, atvilkt elpu no ikdienas steigas – izpētīsim šīs iekšējās lamatas, kurām ir „vislabākie nodomi” – palīdzēt, atsaukties, visus aprūpēt, justies vajadzīgai…  
Mēs aicinām jūs atļauties pateikt visiem „es aizeju”, lai iedotu nedalītu laiku sev paviesoties savas dvēseles mājā, atjaunot savus spēkus, iedvesmoties un atkal atgriezties…

Nometne notiks latviešu valodā.

Nometnes programma

Piektdiena, 9.augusts

17:30 - 18:30

Ierašanās, iekārtošanās


18:30 - 19:00

Vieglas vakariņas


19:00 - 21.00

Iepazīšanās nodarbība

Indra un Ilze

21:00 - 0:00

Pirts (pēc izvēles)

 


 


Sestdiena, 10.augusts

6.30-7.00

Celšanās


7.00 - 8.20

Rīta vingrošana, meditācija


8.30 - 9.45

Brokastis un brīvais laiks


9.45 - 13.00

Deju un kustību un mākslas terapijas sesija

Indra un Ilze

13.15 - 14.45

Pusdienas, brīvais laiks dabā, pastaigas


15.00 - 18.00

Deju un kustību un mākslas terapijas sesija

Indra un Ilze

18.00 - 19.00

Vakariņas, viegla maltīte


19.15 - 21.45

5 Ritmu Deja

Indra

21.45 - 22.30

Vakara tēja, uzkodas


22:30 - 0:00

Pirts (pēc izvēles)

 

Svētdiena, 11.augusts

6.30-7.00

Celšanās


7.00 - 8.20

Rīta vingrošana, meditācija


8.30 - 9.45

Brokastis un brīvais laiks


9.45 - 13:00

Deju un kustību un mākslas terapijas sesija

Indra un Ilze

13.15 - 14.30

Pusdienas, brīvais laiks dabā, pastaigas


14.30 - 16.00

Noslēguma sesija

Indra un Ilze

 

 

 

 

 

 

 

 

Dāmu

nometnes vadītājas

 

Indra Majore-Dūšele - deju un kustību terapija

Indra pēc pamata izglītības ir klīniskā psiholoģe. Tālākizglītība psihoterapijā ir bijusi saistīta ar Francijas psihoorganiskās analīzes skolu, Zviedrijas Moreno psihodrāmas institūtu un Amerikas Veselības alianses vadītu izglītības programmu vardarbības pret bērnu jautājumos. Daudzās izglītības programmas ir bijis ceļš pretim deju un kustību terapeita kvalifikācijai, ko Indra izjūt kā savu īsteno profesionālo identitāti.

Indrai ir vairāk kā 15 gadus ilga klīniskā darba pieredze, strādājot kā psiholoģei un psihoterapeitei ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem psihiskās veselības aprūpes institūcijās un privātpraksē.

 

Ilze Dreifelde - mākslas terapija un psiholoģija

Viespasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē un Biznesa mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA. Psiholoģes un vizuāli plastiskās mākslas terapeites privātprakse centrā „Miervidi”.

Nometnes norises vieta

Privāts retrītu komplekss "Ievlejas", Naukšēnu novadā

Nakšņošana: Viesu nama istabās, pieaugušajiem domātās divstāvu gultās.

Nokļūšana uz nometni: Visērtāk ir doties ceļā uz nometni ar auto, ir pieejams arī sabiedriskais transports. Mums ir jauka tradīcija - mēs aptaujājam dalībniekus, kas brauc uz nometni ar personīgo auto un daudzi vēlas paņemt līdzi ceļabiedrus, jo tā ir iespēja iepazīties jau pirms nometnes. Ja jums ir nepieciešama papildus informācija par sabiedrisko transportu, lūdzu, sazinieties ar mums.

Līdzi jāņem: gultas veļa, maiņas apavi, ērts apgērbs, dažādiem laika apstākļiem piemērots apģērbs nodarbībām brīvā dabā.

Nometnes cena: 155 EUR, piesakoties pēc 20.jūnija - 165 EUR

 

Reģistrācijas noteikumi

Lai reģistrētos nometnei jums ir jāpiesakās un jāapmaksā pilna nometnes dalības maksa.

Vai reģistrācijas maksa:

  • Līdz 20.jūnijam reģistrācijas maksa 55 EUR un atlikusī dalības maksa 100 EUR, jāiemaksā līdz 15.jūlijam. 
  • Pēc 20.jūnija reģistrācijas maksa 55 EUR un atlikusī dalības maksa 110 EUR, jāiemaksā līdz 2.augustam.

Pēc pieteikuma saņemšanas jums tiks nosūtīts rēķins.

Piesakot savu dalību nometnē, es piekrītu sekojošiem reģistrācijas un dalības atcelšanas nosacījumiem.

Iemaksas netiek atlīdzinātas, taču dalības vietas var tikt nodotas citiem. Iemaksu atlīdzināšana tāpat neattiecas uz novēlotu ierašanos, agrīnu izstāšanos vai neierašanos pasākumā. Visi pasniedzēji ir apstiprinājuši savu dalību nometnē, taču programmas izkārtojums var tikt mainīts bez iepriekšēja brīdinājuma. Izmaiņas programmā neietekmē atcelšanas un atlīdzināšanas noteikumus.